o projekte

003Zelené átrium je prvý pasívny bytový dom na Slovensku, skolaudovaný a užívaný od mája 2015.

Len 44 bytov garantuje komornú, priateľskú atmosféru. Ku každému bytu prislúcha parkovacie miesto v podzemnej garáží. Je možné si dokúpiť viac parkovacích miest. Pre majiteľov bytov sú prístupné dve spoločenské miestnosti a zelená relaxačná strecha pre spoločné stretnutia. V dome je lekáreň prístupná z terasy na prízemí.

Zelené átrium poskytuje svojím majiteľom komfort, kvalitu bývania a nízke náklady na energie.

Horúce leto 2015 preverilo sálavé chladenie v bytoch. Pri vonkajšej teplote 38 ºC bolo v bytoch 26 ºC, a to bez nepríjemnej klimatizácie a pri nákladoch cca 10 Euro na byt za leto.

Vetracie jednotky v bytoch udržiavajú byty neustále vyvetrané, bez CO2, bez prachu a hluku z ulice. Najlepšie sa spí vo vyvetranej miestnosti bez prievanu a v tichu. To všetko zabezpečí vetracia jednotka a akusticky výnimočné okná s izolačným trojsklom. Exteriérové motoricky ovládané žalúzie byty dokonale chránia pred letným slnkom.

Dom je vykurovaný tepelnými čerpadlami, ktoré pri kúrení spotrebujú energie za 100 Eur/rok pre byt s plochou 60m2. Zároveň dokážu pripraviť pre takéto byty teplú vodu taktiež za 100 Eur/rok.

Bytový dom Zelené átrium je nadštandardné bývanie, ktoré predstavuje správnu investíciu do budúcnosti, investíciu do komfortu a energetickej bezpečnosti.